Wat gaan we precies doen?
In opdracht van de gemeente Boxtel gaat aannemer van der Zanden de Leunisdijk vanaf de kruising met de Dorpsstraat tot ongeveer 100 meter voorbij de kruising Broxven/De Wertjes voorzien van een nieuwe inrichting. De verharding wordt van gevel tot gevel (of van tuin tot tuin) in zijn geheel vervangen. Bomen zijn al verwijderd en in het najaar worden nieuwe bomen geplant. Dit vanwege het plantseizoen. Er wordt een nieuw infiltratie/regenwaterriool gelegd. Voor het verzamelen en bergen van regenwater leggen we achter de Wertjes een vijver aan. Het bestaande vuilwaterriool wordt grotendeels vervangen, deels gerenoveerd.
Fasering
De start van de herinrichting is aan de Markt-zijde met de kruising Dorpstraat/Marktplein. In ongeveer 22 weken werkt de aannemer richting de kruising Leunisdijk/Broxven.
Fase 1a: kruising Dorpstraat tot aan De Schoolakker 29 maart t/m eind april
Fase 1b: kruising De Schoolakker t/m kruising Kollenberg medio april t/m eind mei
Fase 2: van Kollenberg tot aan Romeinseberg eind april t/m medio juni
Fase 3a: kruising Romeinseberg tot Leunisdijk 41B eind mei t/m begin juli
Fase 3b: Leunisdijk 41B tot aan kruising Broxven medio juni t/m eind juli
Fase 4: kruising Broxven – einde werk (Leunisdijk 47d) begin juli t/m eind september
Weer en terreinomstandigheden kunnen invloed hebben op de planning. Een tekening van de fasering is ook te vinden bij projecten onder het kopje ‘Herinrichting Leunisdijk’.
Bestemmingsverkeer
Bestemmingsverkeer blijft beperkt toegankelijk door aanbrengen van een tijdelijke wegverharding.
Drukte
Ondanks de geplaatste omleidingsroutes zullen automobilisten in de eerste dagen nog een route zoeken door Esch. We houden dat nauwlettend in de gaten, maar verwachten dat dit na enkele dagen zal afnemen.